čtvrtek 4. února 2016

Úředníci jsou chudinky, opravdu?

O luxusním životě státem (občany) placených úředníků se toho lze dozvědět jen málo. Ona elita vyvolených  si své tajemství střeží velmi bedlivě a jen málokdy prosáknou na veřejnost zprávy o stravovacích systémech či platech některých státem pasovaných.

Jakýkoli konkrétní dotaz na plat úředníka končí obvykle zamaskován za kouzelnou formuli ochrana osobních údajů, nad kterou bedlivě dohlíží ÚOOU. Nezbývá tak, než se dotazovat na jiné veřejně dostupné informace, například o hospodaření, aby mohla být odhalena případná s jistotou hraničící korupce.

I zde však mají úředníci účinnou obranu a to je povinnost tazatele uhradit náklady na dodání kopií již existujících dokumentů, sice nikdo nic nevytváří, ale zaplať šmejde, my tobě nejsme povinni ničím a ono tě to odradí, my jsme novodobá šlechta.

A tak díky panu Pavlu Hájkovi (Piráti), který požadoval dodání podkladů pro přezkoumání případného korupčního jednání úředníků Prahy 1, se na veřejnost dostala informace, která měla zůstat schována na věky - bohužel se však neopatrným vyjádřením hloupé pražské šlechty - dostala na světlo světa.

Plat magistráního úředníka Prahy 1 je 272 Kč/hodina. Při obvyklyklé délce pracovního měsíce (168 hodin) pak pražský šlechtic pobírá měsíční mzdu 45 696 Kč.

Skvělá práce, děkujeme soudruhu úředníku.

Žádné komentáře:

Okomentovat