čtvrtek 11. února 2016

Státní úředníci veřejně potvrdili - BEREME ÚPLATKY

O Energetickém regulačním úřadu si rozhodně nedělejte žádné iluze, je to stejná banda úřednických vyžírek s jakou se můžete potkat na každém jiném státním úřadě.

V něčem se však soudruzi z ERÚ přece jen vymykají. Veřejně přiznali, že změna tarifů za odběr elektřiny souvisí s klesající spotřebou elektřiny, čímž značně klesají zisky energetickým společnostem, které tak místo stovek miliard vydělávají pouze desítky miliard.

Přestože každý normálně uvažující člověk vidí ve snižování spotřeby elektřiny jasná pozitiva - počínaje ochranou přírody, lepším životním prostředím a konče úsporou domácností - ne tak soudruzi s Energetického regulačního úřadu.

Dostáváme se tak do situace, kdy státní úředník, který má v náplni práce ochranu práv spotřebitelů (daňových poplatníků), prosazuje tučné zisky pro soukromé nadnárodní korporace. Při pohledu z jakékoli strany má tato zapeklitá rovnice pouze jedno řešení:

Zařiďte zvýšení cen + Okraďte občany = Nebudete škodní = ERÚ veřejně přiznal úplatky.

Děkujeme soudruzi!

_________________

Pod ćarou

Těžko říci, zda úřadníci ERÚ mají potřebu brát úplatky, jelikož o jejich platových poměrech se nic nedozvíme, ERÚ výroční zprávy na svém webu nepublikuje, pravděpodobně si jako první vzali k srdci výzku k zatajování informací.

Na webu ERÚ se však pod hlavičkou Výroční zpráva ERÚ za rok 2014 vyskytuje jiný jednostránkový dokument, nadepsán Poskytování informací podle zákona č. 106/1 999 Sb., o svobodném přístupu k informacím. Soudruzi si asi pletou pojmy s dojmy.

Přestože má publikovaný dokument pouze jednu stranu a jeho obdahem je něco jiného, než je deklarováno na obalu (něco pro úředníky z ČOI), lze z něj vyčíst zajímavou informaci o "kvalitně" práce, jakou státní úředníci v této instituci odvádí. Na ERÚ bylo v roce 2014 zasláno 66 žádostí o poskytnutí informací z toho bylo 18 zamítnuto. Ano, čtete správně, soudruzi z ERÚ v 27,27% případů odmítli naplnit literu zákona 106/1 999 Sb., o svobodném přístupu k informacím.

Žádné komentáře:

Okomentovat