středa 31. července 2013

Úřednické vyžírky vyžírají dál

Úřednické vyžírky jsou vyžírkami doslova a tento stát vyžírají i nadále a to ať je u moci kterákoli vláda.

Již jsme si zvykli na úřední hodiny - rozuměj dva pracovní dny v délce nejvýše 6 hodin, pokud možno mimo jakékoli rozumné možnosti běžného pracujícího, šestitýdenní dovolené, rekondiční pobyty, dvanácté a třinácte platy, tabulkové mzdové hodnocení, které ve skutečnosti představuje desetitisícové platy státních povalečů.

Nyní se v médiích provalila další kauza, úřednické vyžírky vyžírají dál a to doslova. V ministerských jídelnách si běžné úřednictvo může nacpat bachory například slepicí na paprice s knedlíčkem za 9 Kč, či svíčkovou na smětaně, taktéž s knedlíčkem, za 20 Kč.

Tyto nehorázné ceny, které jsou hluboko pod náklady dotují občané ČR, řádní pracující a plátci daní. A nejedná se o 200 poslanců, kteří si užívají chlebíčků skoro zdarma. Například Ministerstvo obrany zaměstnává přes 30 000 lidí, Vnitro přes 62 000.

Dalším hezkým benefitem jsou stravenky. Chápu, že soukromá firma se ze svého stará o své zaměstnance a přispívá jim na stravu. Nechápu však, jak může stát pár tisícům vyvolených dotovat stravu na úkor milionů obyvatel, kteří by s tím asi nesouhlasili.

Klasický příklad rozkrádání a korupce již od těch nejnižších míst, i vrátný na ministerstvu má nárok na stravenky, takže ona slepička za 9 Kč jej ve skutečnosti stojí 4,50 Kč, opravdu slušná a lidová cena za plnohodnotný oběd, za to se nedal pořídit ani za totáče.

Soudruzi, brzděte, ono brzy již nebude co rozkrádat!


Žádné komentáře:

Okomentovat