úterý 16. července 2013

Lékaři dlouhodobě lžou o svých platech

Různé zájmové skupiny neustále lžou či úmyslně nehovoří o svých příjmech a snaží se různými nátlakovými akcemi dosáhnout zlepšení již tak luxusních podmínek. Po obvodních lékařích, kteří alespoň veřejně neprotestují se provalila lež lékařů zaměstnaných v nemocnicích.

Jistě máte v živé paměti akci předsedy Lékařského odborového svazu Martina Engela, která naprosto paralizovala české zdravotnictví. Pan Engel se nás snažil přesvědčit, že páni doktoři nemají skoro na chleba.

Věci se však mají tak, že odstupující ministr Heger zvednul platy ředitelům nemocnic až na 90 000 Kč/měsíčně, jelikož dosavadní plat kolem 65 000 Kč/měsíčně stavěl nadřízené ředitele do pozice chudých příbuzných svých podřízených, tedy "chudáků" lékařů.

S toho lze logicky vyvodit, že platy lékačů se podybují kolem 75 000 Kč/měsíc, aby byla dodržena jakési zásada, dle které je nadřízený honorován řádově o 10-15% lépe než podřízený.

O tom, že akce pana Engela byla spíše záškodnická, než na pomoc lékařům, svědčí i fakt, že se nepokrytě nechal pro podobnou akci najmout i lékaři na Slovensku.


Žádné komentáře:

Okomentovat