pondělí 29. července 2013

24. července

Stane se 24. července významným datem, stejně jako třeba 11. září.

Máte pocit, že je to přitažené za vlasy. Jak se tedy mohlo stát, že supermoderní vlak, napěchovaný počítači "vletí" do "vyhlášené" zatáčky, jedné z nejnebezpečnějších v celém Španělsku, kterou znají všichni strojvedoucí dvousetkilometrovou rychlostí, dva a půl krát rychleji, než je povolená rychlost.

Důvody jsou v podstatě tři:
  • Strojvedoucí je sebevrah, proč by ale vzal s sebou dalších osmdesát osob? Nic nenasvědčuje tomu, že je vyšinutý.
  • Selhala naprosto všechna technická zabezpečovací zařízení, několik nezávislých systémů, selhalo v jeden okamžik - pohádka pro děti.
  • Jiný důvod, který se nikdy nedozvíme.
Lze vlak na dálku zastavit, zpomalit, ovládat, vyhnout se nebezpečné situaci - ANO.
Lze z vlakem dělat i pravý opak - pravděpodobně ANO.

Santiago de Compostela je již více než tisíc let jedním z duchovních středů Evropy, cílem poutníků a křižovatkou poutních cest, centrem lidí, kteří se chtějí pokonit ostatkům svatého Jakuba,  apoštola a jednoho z Kristových učedníků, které se nalézají v místním kostele.

Nehoda se stala v předvečer plánovaných mohutných oslav sv. Jakuba, ve městě se nacházely desetitisíce poutníků (byli i ve vlaku). Proč a v čím zájmu bylo třeba tyto davy věřících zastrašit? To se pravděpodobně nedozvíme, rozhodně ne z oficiálního vyšetřování.

Již nyní má mainstrean jasný směr, na Facebooku se strojvůdce chlubil, že má rád rychlost a jel 200 Km/h, což je povolená rychlost. Michael Schumacher se též chlubí, že miluje rychlost, pranýřuje jej někdo?


Žádné komentáře:

Okomentovat