pátek 7. června 2013

Státem podporované a placené šamanství

Premiér Nečas nazval předpovídání počasí téměř "šamanštinou" a k tomuto názoru se přiklonil i ministr zemědělství Bendl.

Ptám se potom tedy, proč stát platí bandu šamanů v Českém hydrometerologickém ústavu, když stejně nic nepředpoví a když náhodou ano, tak blbě. Dlouhodobé předpovědi jsou naprosto k ničemu a u těch krátkodobých se úspěšnost blíží hodu mincí, při této úspěšnosti by mohl tipovat i sousedův pes.

Dovolím si připomenout, že meterolog již ve světě není chráněným druhem, ale osobou, která za svou práci zodpovídá, což například dokazuje právě probíhajízí žaloba na Belgické a Britské meterology, kteří si také ještě do nedávna mysleli, že si chodí do práce poklábosit a vypít kafe.

Kdy dojde soudruhům u nás, že i meterologové mají odvádět svou práci pořádně, to je ve hvězdách.

Abych zjistil, kolik že takový státem placený šaman vydělává, rozhodl jsem se vyhledat Výroční zprávu Českého hydrometerologického ústavu, veřejně dostupný dokument, který je ovšem na webu velmi šikovně schován, a proto jsem raději kontaktoval instituci e-mailem s žádostí o zaslání výroční zprávy. Odpověď strohá, bez požadovaného dokumetu zato končící slovy "Co vlastně potřebujete a kdo jste?". Státní úředník zřejmě může vše!

Po druhé urgenci mi již byl zaslán odkaz na zprávu s tím, že Vedoucí Střediska informačních služeb se i nadále domáhala identifikace mé osoby. Slušně jsem ji odpověděl, že jsem občan ČR, který pouze chce k nahlédnutí veřejně dostupný dokument, a že na konci každého svého e-mailu jsem se podepsal, jak je zvykem. Prozatím mě státní zpráva neočipovala, takže netuším, jakou identifikaci si paní státní úřednice představovala.

Pochopitelně následovala klasická aparátnická výhrůžka, "však jsem si Vás na Googlu zjistila".

Konstatuji zde tedy veřejně, že sebevraždu nechystám!

Po strastiplném získání Výoční zprávy a to pouze pro rok 2011, jelikož ta aktuální ještě není k dispozici (7.června), slušný výkon páni úředníci, jsem se dozvěděl následující.

Průměrný plat státem placeného šamana v roce 2011 dosahoval 23 029 Kč měsíčně, tj. částku, na kterou většina populace ani nedosáhne.

Nesmíme však v žádném případě zapomínat na to, že ČHMÚ, stejně tak jako další státní instituce, mají jako primární poslání mlžit, říkat polopravdy a pomalu a nenápadně rozkrádat svěřený majetek. Je tedy na snadě, že zpráva zmiňuje pouze "tabulkové" platy, které bývají vylepšovány osobním ohodnocením, podívejme se tedy do Výroční zprávy podrobněji.

Osobní náklady představovaly 298 021 000 Kč, což při 752 zaměstnancích představuje měsíční mzdu šamana ve výši 33 025 Kč.

Přejeme úspěšné předpovědi!


Žádné komentáře:

Okomentovat