pátek 28. června 2013

MFFKV

Dnes začíná Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech.

Po několik dní se budou české celebrity, a že jich máme, snažit urvat nějakého pracháče. Herečky, modelky, zpěvačky - prostě kurvičky, se budou mít co ohánět. Jako tradičné vznikne několik mediálně zajímavých vztahů, modelka-fotbalista, zpěvačka-hokejistka, hérečka-bavič, štětka-bezmozek

Ne, že bych jim tu zábavu záviděl, prodírat se mezi tisíci návštěvníky, kteří si najivně myslí, že jde o umění, to se mi opravdu nechce.MFF je hlavně místekm, kde se domlouvají obchody, podvody, tunely, setkávají se politici, kmotři a ti chytřejší slavní, vše pochpitelně za státní peníze.

Ano, všude šetřící stát vynakládá na večírky, bankety, párty, rauty a podobné nesmysly 100 milionů korun, ryze soukromá akce kmotrů a luxusních značek vydávaná za kulturu stojí tento stát 100 milionů korun a další miliony utratí kultury chtiví návštěvníci, kupující si předrařené služby a zboží na místě samém. Luxus stanového města samozřejmostí, skoro jako v Cannes.

Ve jménu kultury je každoročně pozván významý host, který má dokonat iluzi kulturní akce. Letos to bude John Travolta, který převezme Křišťálový globus, cenu za celoživotní přínos filmu, příkladný to člověk:
  • významý člen scientologické církve, jedné z nejhorších světových sekt a globálníh hrozeb, členem od roku 1975, to bude asi to celoživotní,
  • člověk, který nechal zemřít svého autistického syna na epileptický záchvat.
Není proto divu, že účast odmítají slušní lidé a kvalitní umělci, příkladem budiž Audrey Justine Tautou
Soudruzi, ať žije kultura!

Žádné komentáře:

Okomentovat