pondělí 10. června 2013

Český statistický úřad, loutka pro mocné?

Statistici nás neustále zahlcují celou řadou čísel. Inflace se snižuje, ceny klesají, export roste, dle údajů si každý občan České republiky žije jako v pohádce.

Úlohou Českého statistického úřadu je na objednávku zřizovatele (státu) "vyrábět" všemožné statistiky, většinou naprosto neužitečné, ale i ty kličové, které mají za úkol zabránit občanům ČR, aby měli možnost posoudit survá data, která by odhalila katastrofální stav ekonomiky (např. nezaměstnanost).

Statistici vymýšlejí všemožné metodologie hodnocení dat, jen aby byl zakryt, kamuflován a mlžen skutečný stav věcí, klasickým příkladem budíž květnové spotřebitelsko ceny.

Zajímá vás, jak je tato dezinformační činnost honorována? Výroční zpráva, kterou se mi podařilo bez probkémů najít na webu a získat bez výhrůžek úředníků, je dokonce aktuální za rok 2012, což například pro Český hydrometerologický ústav naprosto nevídaný výkon.

Ve zprávě se dočtete obvyklé lži, typu průměrný plat je 30 645 Kč/měsíc. Chcete-li odhalit prémie, příplatky, 13. a 14. platy a další finty jak vylepšit tabulkové platy, musíte se uchýlit k tasení zbraní težkých kalibrů a použít proti statistikům jejich vlastní úskoky - matematiku.

Úřad zaměstnává 1 433 lidí, zajímalo by mě na co vlastně dělají, a celkové roční osobní výdaje představovali 746 119 930 000 Kč, což představuje průměrnou měsíční mzdu 43 389 Kč/měsíc, tj. o 41,59% více, než částka skutečně deklarovaná.

Pokud jsou tímto způsobem zpracovávána i ostatní předkládaná data, potom již rozumím tomu, že naše země vzkvétá přesně tak, jak nám to nalhávají naší politici.

Závěrem lze tedy konstatovat, že práce ČSU je odvedená velmi dobře, přesně dle zadání chlebodárců, s cílem nezveřejnit pravý stav věcí.

Žádné komentáře:

Okomentovat