pondělí 6. května 2013

Tupá ozbrojená síla placená korporacemi útočí na lidi

V supermarketu Albert v Plzni byl jeden ze zákazníků střelen členem korporátní ochranky plynovou pistolí přímo do obličeje a to z bezprostřední blízkosti.

Obchodní korporace a řetězce tak pravděpodobně nastolují novou éru nákupů. Místo prodeje naprostého shitu, který nemá s potravinami nic společného, budou napříště nepohodlní zákazníci obchodů stříleni do obličejů, paralizováni elektrickými obušky či neoprávněně zadržováni v privátnách celách.

Aby korporace vyvázli s podobných incidentů neposkvrněné, najímají si na tuto práci "detektivy" a "černé šerify", zaměstnance privátních bezpečnostních složek, kteří musejí vyhovovat základnímu profilu - kvalifikaci - nechat si nakukat, že jsou členy policie a mohou si dovolit všechno. Pokud toto ulovená ovečka sežere, je vhodným kandidátem na "detektivní" činnost.

Neobhajuji napadeného spoluobčana, možná opravdu kradl a to se rozhodně nemá .... ale .... člen ochranky pozapoměl na některé důležité skutečnosti:
  • je obyčejný občan jako každý jiný a nenáleží jemu žádné speciální pravomoce (výplach mozku zafungoval - jsem přece policajt),
  • pokud půjde do tuhého, korporace ho potopí, ten kdo půjde sedět bude on (výplach mozku zafungoval - korporace se o mě postará).
Občane "detektive", korporace se nepostará a odskáčete to Vy a nechtěl bych být ve vaší kůži:
  • úmyslné ublížení na zdraví,
  • omezování osobní svobody,
  • vydírání,
  • vyhrožování.
Napadený se pouze bránil. Opravdu netuším, zda jsou soudy již korporacemi tak zkorumpované, aby napadaného občana, jak navrhuje korporace, odsoudili za údajné ublížení na zdraví. Občan vědom si mentální vyzrálosti "detektiva" řešil své napadení a omezování základních práv a svobod maximálně přiměřeně a to tím, že v sebeobraně nakopal ozbrojeného agresora do zadku. 

Dospupné zdroje zatím nehovoří o tom, zdase jednalo pouze o nepohodlného zákazníka, který byl na pokyn vedení eliminován, či zda to byl zloděj. Faktem však zůstává, že k zabezpečení pořádku slouží policie a ne soukromé armády korporací, které zlikvidují kohokoli na požádání a pro výstrahu ostatním nejlépe střelbou v obchodě plném lidí.

P.S.
Ještě máte chuť si stěžovat na plesnivá rajčata :(


Žádné komentáře:

Okomentovat