pondělí 8. dubna 2013

Zemřela Železná lady

Dnes zemřela ve věku nedožitých 88 let bývalá britská premiérka Margaret Thatcherová.


Oprostíme-li se jakýchkoli vlastních politických preferencí, byla lady Thatcherová bezesporu jedním z nějvětších politických vůdců 20. století. Přesto však jí něco zazlívám, pravděpodobně nevědomky, přispěla k rozpoutání jedné z nejmasovějších hysterií posledních několika desítek let.

Tlačena ke zdi z jedné stany mohutnými stávkami horníků, v těch letech nejmocnější odborovou sílou v zemi a ze strany druhé zahnána do kouta představiteli kartelu OPEC, kteří šroubovali cenu ropy do nesmyslných výšin, prohlásila, že uhlí a ropa již nebude třeba v takové míře, že jejich cena bude klesat, a že obě mocenské skupiny jsou na ústupu z výslunní a to v důsledku nadcházejícího globálního oteplování, díky němuž ztratí energerický sektor na své síle a dominanci.

Dosáhla svého politického cíle, horníky i OPEC porazila, pravděpodobně nevědomky však rozpoutla jeden z nějvětších podvodů v dějinách lidstva.

Těžko uvěřit, že několik vět této dámy vytrořilo zcela nové odětví "vědy". Kolotoč, který lze dnes již jen těžko zastavit, příliš mnoho příživníků, aktivistů, vědců, vědátorů, pseudodoktůrků, institutů, výzkumných ústavů, univerzit a firem ze soukromého sektoru se přiživuje na kšeftu, který ročně spolyká více pěněz než závody ve zbrojení, zelenému šílenství dokonce nemůže konkurovat ani údajně jejvýnosnější bussines na planetě - sex a porno.

Z miliard dolarů utracených za mnohosetstánkové studie vycucané z prstu, granty na nesmlyslné projekty, podporu všeho eko (připomeňme solární elektrárny) či celou řadu dalších naprosto neužitečných aktivit, které nepřinášejí nikomu nic, kromě parazitů, jenž si takto na úkor ostatních zajišťují lukrativní živobití.Děkujeme soudruzi ekoteroristi!

Žádné komentáře:

Okomentovat