čtvrtek 4. dubna 2013

Vodárny chystají na občany megapodraz

Přestože je voda pro život nezbytná, nikde se netěží, nevyrábí ani jinak složitě nezískává. Možná právě proto není cena vody kotovaná na burze, a proto se nikdy nemáme šanci dozvědět, kolik vlastně kubík vody skutečně stojí, tak jako např. u plynu nebo cukru. Zločinost celého systému stát nepokrytě podporuje zachováváním monopolizace odvětní.

Drtivá většina pitné vody pochází z vodních nádrží či podzemních zdrojů, které náleží státu a vodárny je ve jménu služby občanům využívají zdarma, což je také důvod, proč jsou korýtka ve správních radách vodárenských společností tak populární u našich neomylných vůdců.

Jediným obhajitelným nákladem vodárny je distribuční síť a čističky odpadních vod.

O čističnách již byla napsáno nespočet řádků. Jen připomeňme, že čističky v každé pidi obci prosadila EU, čím na několik desítek let zadlužila prakticky každou dědinu a pomohla se nezákonně obohatit nejednomu regionálnímu, okresnímu, krajskému i celostátnímu politikovi.

Distribuční síť, tedy vodovodní potrubí, kterým je protkána každé píď naší země je několik desítek let staré a součastní vlastníci vodáren nemají s jejím budováním pranic společného, pouze je využívají k systematickému okrádání obyvatelstva.

V porovolučních letech bylo společnosti důležité o tento potrubní majeteček bojovat a je lhostejno, zda byla motivem pouhá chamtivost či nějaká forma touhy po obládnutí trhu, faktem zůstává, že nyní je potrubí nepohodlným majetnem, který vyžaduje investice a je žádoucí se jej vhodně zbavit, ale jak?

Zkusíme oslovit naše soudruhy poslance, zda by si taky nechtěli zakrást, pobrat pár úplatků a oškubat voliče, přece volby jsou daleko, teď by to šlo.

I řekli si poslanci. To by se nám líbilo. Taky bychom chtěli parazitovat. Taky chceme rozkrádat. Také chceme svůj díl, ale prase je zabité a rozporcované, jak pak na to? Budeme muset vymyslet něco, aby lidé platili více a vodárně zůstali větší megazisky, aby nás bylo z čeho platit, aby zbylo co rozkrást.

Ááááá už to máme, schválíme zákon a opravy budou platit občané. Každý volič bude ručit za svůj kousek potrubí, které když se pokazí, tak buď opraví sám (což nikdo z nás nezvládne) a nebo si najme pokud možno politicky spřátelenou firmu, která vyplácející tučné provize politikům, jenž za několikanásobně předaženou cenu, pro nás vykoná malou službičku:
  • zajistí uzavírku okolí,
  • přistaví cisterny s vodou pro postižené spoluobčany,
  • vykope,
  • opraví potrubí,
  •  zasype,
  • udělá nový chodník či vozovku.
Následně občanu - ručiteli za potrubí - pošle fakturu a ten ji buď zaplatí a nebo může čekat návštěvu exekutora. Jupííííí.
_______________

Myslíte si, že jsem se zbláznil? Tak se podívejte, o čem Váš poslanec právě v těchto dnech jedná v parlamentu, asi se budete divit.

Lituji občany :(
Gratuluji korporacím :)

Děkuji soudruhům!


Vývoj ceny vodného a stočného (Praha). 
Zdroj: www.vodarenstvi.com.

Žádné komentáře:

Okomentovat