čtvrtek 18. dubna 2013

Lesk zlata nabírá na síle

V minulém týdnu jste mohli zaznamenat největší denní propad propad ceny zlata za posledních několik let ($1600 - $1 300/unce). Co stojí za tímto gigantickým propadem a předkládají mám představitelé bank a fondů pravdivé údaje?Opodstatněné teorie, jenž jsou označované za konfpirační
Papírové zlato.
Problém je v tom, že na burzách se obchoduje s EFT, tedy deriváty, které mají být zlatem kryty, jsou od něj odvozeny a kdykoli na požádání je možné tyto podíly vyměnit za zlato slutečné. Lze toto však ve skutečnosti realizovat? Ne, hodnota obchodovaných EFT několikanásobně překračuje zásoby zlata skutečného, na všechny se tedy nedostane. Konspirace se nekoná.

Z cenou zlata manipulují banky.
Tomuto se bankéři brání, ve skutečností však v den propadu vrhli na burzu 500 tun papírového zlata, čímž rapidně stlačili jeho cenu? Proč? Stejný den byl potápějící se Kypr donucen prodávat své zlaté rezervy (skutečné zlato). Jelikož je však fyzické zlato i papírové zato kvotováno za stejnou cenu, přišli si bankéži tímto falešným prodejem celosvětově na cca 1,5 bilionu dolarů. Pěkný obchod, ale rozhodně ne konspirační teorie.

Zlato je v klesajícím trendu a není pro investory zajívavé.
Další finta jak ožebračit obyvatelstvo. Je však velmi zajímavé, že v ty samé dny, kdy zlato strmě padalo, bylo na Asijské burze veškeré zlato vyprodáno za 52 minut, kde je háček, v Asii se obchoduje se skuteřným fyzickým zlatem nikoli papírky a opět v ty samé dny, za maximální prodejní paniky, byla v USA prodána celá emise zlatých mincí určená na několi měsíců za několik málo minut. Banky se ženou do propasti nebo zde něco nesedí, teorie asi nebude konspirační.

Skutečnost
Holanská ABN - AMRO, jeden s nějvětších evropských bankovních domů svým klientům uznámila, že s nimi vypovídá smlouvy, fyzické zlato jim nedodá a vyplatí jim hodnutu v papírových inflačních penězích za aktuální hodnotu spotového zlata, dva dny po jednom z největších propadů v dějinách zlata, taky dobrý obchod.

Je v systému něco shnilého. Asi ano:

ZLATO NIKDY NEEXISTOVALO - banky brali peníze klientů přestože věděli, že zlaté fondy nejsou kryty zlatem - PODVOD.

ZLATO EXISTOVALO - banky za peníze koupili zlato, prodali ho, zisky si ponechali, ale klientům tvrdí, že zlato existuje - PODVOD.

ZLATO EXISTUJE - banky využili manipulace s cenu k tomu, aby klietům vrátili inflační peníze a zlato si nechali - PODVOD.

Kupovat tedy zlato?
Rozhodně ano, ale jen to fyzické.

1. Věřitelé tlačí na Kypr, Španělsko, Portugalsko a Itálii (čtvrté nějvětší zlaté rezervy na světě), aby své hluhy splatili zlatem. Proč ne dluhopisy, proč ne půjčkou, proč ne tiskem dalších peněž? Protože banky chtějí zlato.

2. Na obou stranách oceánu běží tiskárny peněž na plné obrátky, USA každých několik měsíců uměle oddaluje fiskální útes (bankrot), Evropa je prakticky před kolapsem, totálním rozpadem a bankrotem. V Německu se bouřlivě za obrovské podpory obyvatelstva rozvíjí nová strana "Altermativa pro Německo", členové přibývají po stovkách, průzkumy ukazují aktuálně 24% volitelnost, světová zmanipulovaná media mlčí. Důvod? Slabý program strany stávající ze dvou bodů. Zrušení Eura, vystoupení z EU.

3. Státy stahují své zlaté rezervy z míst jejich uložení (obvykle v zahraniční) na své území.

4. Banky nejsou schopny dodat zlato ve fyzické podobně, ačkoli stále tvrdí, že jej mají.

Žádné komentáře:

Okomentovat